صفحه اصلي   | تماس با ما   | پذيرش مقاله

 

    معاون وزير علوم: صرفه جويي در هزينه هاي جاري دانشگاه ها ، موجب افزايش اعتبارات رفاهي کارمندان مي شود اخبار آموزش عالي
دوشنبه 29/1/1390

معاون وزير علوم و رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در سومين سفر استاني هيات دولت به استان سيستان و بلوچستان در نشستي با کارمندان دانشگاه سيستان و بلوچستان ، پيام تقدير رياست جمهوري را که در جلسه مشترک وزرا ، استانداران  و معاونان وزرا به دليل عملکرد مناسب کارکنان دولت که موجبات توسعه همه جانبه و ارزشمند امور جاري کشور در سال 89 را فراهم نموده بود ، به کارکنان اين دانشگاه ابلاغ کرد .

 

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، دکتر دکتر عباس طائب در بخش ديگري از سخنان خود ، به خروج تمامي کار کنان دانشگاه ها  و مراکز پژوهشي از شمول قانون نظام هماهنگ پرداخت اشاره کرد و گفت: براساس يکي از مواد قانون برنامه پنجم توسعه که به تصويب مجلس شوراي اسلامي هم رسيده، از اين پس تمامي کارکنان دانشگاه ها و مراکز پژوهشي از شمول قانون نظام هماهنگ پرداخت خارج شده و يک سري آيين نانه ها و مقرراتي در دست تهيه و تدوين است که پس از نهايي شدن در اختيار هيات هاي امناي دانشگاه ها قرا مي گيرد و در صورت تصويب آنها مراکز آموزش عالي مي توانند با شرايط بهتري به امور خود و من جمله مسائل کارمندان بپردازند.

 

معاون وزير علوم با اشاره به اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها در سال جاري گفت: شخص رئيس جمهور و هيات وزيران وقت زيادي را به نحوه اجرايي کرذن قانون هدفمند کردن يارانه ها اختصاص داده اند و بالطبع اجراي آن اثرات مثبتي به ويژه براي کارمندان در پي دارد که البته لازم است براي جلوگيري از افزايش تورم و سهولت شرايط زندگي تدابيري اتخاذ شود.

 

رئيس سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران ادامه داد : در اين ارتباط انتظار رئيس جمهور از کارکنان زحمت کش دولت اين است که همان طور که در سال گذشته موفق شدند 25 درصد هزينه هاي جاري را کاهش دهند، امسال نيز 40 درصد هزينه هاي جاري مراکز دولتي(به جز پرداخت هاي پرسنلي) کاهش يابد که کارمندان در اين کاهش هزينه و صرفه جويي ها نقش عمده اي ايفا مي کنند.

 

دکتر طائب افزود: به طور مثال کاهش هزينه هاي جاري در آموزش عالي کشور و دانشگاه ها، فرصتي فراهم مي کند که مسئولان آموزش عالي اعتبارات خود را جهت تقويت يک سري مزايا و امکانات براي همکاران خود در دانشگاه ها اختصاص دهند.

 

همچنين در اين نشست چند تن از کارکنان دانشگاه سيستان و بلوچستان سوالات و ديدگاه هاي خود را با معاون وزير علوم در ميان گذاشتند

 

 
 

 
نام :

ايميل:
نظرات:

 
 
 
 

 


سند چشم انداز برنامه بيست ساله

قانون برنامه چهارم توسعه

برنامه پيشنهادی برای وزارت علوم، تحقيقات و فناوری

نظر شما راجع به کیفیت و جذابیت مطالب این شماره خبر نامه چیست؟ 

 

همه پيوندها

 

تمامي حقوق مادي و معنوي اين اثر متعلق به موسسه پژوهش و برنامه ريزي آموزش عالي مي باشد.