صفحه اصلي   | تماس با ما   | پذيرش مقاله

 

    مشاور وزير علوم در امور ايثار گران: شهداي دوران دفاع مقدس ، افراد آگاه و بصير جامعه بودند اخبار آموزش عالي
دوشنبه 29/1/1390

مشاور وزير علوم در جمع ايثارگران و خانواده هاي شهداي دانشگاه سيستان و بلوچستان اعلام کرد :  شهداي دوران دفاع مقدس ، افراد آگاه و بصير جامعه بودند.


به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، هم زمان با سومين دوره از سفرهاي استاني هيئت دولت به استان سيستان و بلوچستان ، دکتر حسينعلي عليخاني مشاور وزير علوم، تحقيقات و فناوري و مديركل امور دانشجويان شاهد و ايثار گر اين وزارتخانه در ديدار با دانشگاهيان شاهد و ايثارگر  اين استان با اشاره به اين که فرهنگ ايثار و شهادت منحصر به زماني خاص نيست ، اظهار داشت : فرهنگ كشورمان با مفاهيمي همچون ايثار ، جهاد و شهادت آميخته شده است حال آنکه در نظام‌هاي ليبرال از خودگذشتگي وجود ندارد اما در مكتب اسلامي ايران انسان به گونه‌اي ديگر تعريف شده و اين مفاهيم داراي ارزش خاصي بوده و با زندگي مردم عجين شده است .

 

مديركل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر وزارت علوم افزود: امروز مقام معظم رهبري ما را به بصيرت و آگاهي فرا مي‌خوانند و شهيدان ما در واقع همان افراد بصير و آگاه جامعه در زمان خودشان بودند.


مشاور وزير علوم با اشاره به اين كه شهادت مختص يك زمان و مكان مشخص  نيست، اظهار داشت: امروز با گذشت بيش از سي‌سال از پيروزي انقلاب اسلامي با جنگ نرم روبه رو شده‌ايم و قلم‌ها ، نرم افزار ها  و شبكه هاي اطلاع رساني خط مقدم اين جبهه را تشكيل مي‌دهند.


 
دکترعليخاني در بخش ديگري از سخنان خود به راه اندازي طرح كانون هاي علمي، فرهنگي ايثار در دانشگاه‌ها اشاره كرد و افزود: در حال حاضر 10 هزار دانشجوي شاهد و ايثارگر دانشگاه‌هاي كشور عضو اين كانون‌ها شده‌اند و بخشي از اعتبارات به دانشگاه‌ها به كانون‌هاي علمي‌، فرهنگي ايثار تخصيص مي‌يابد.

 

وي با بيان اينكه آيين نامه تسهيلات آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر، دانشجويان همه  مقاطع تحصيلي  را در برمي گيرد گفت: روح حاكم بر آيين نامه اصلاح شده، نخبه پروري است و اعطاي تسهيلات به گونه اي درنظر گرفته شده كه مشوق دانشجويان  براي افزايش و تقويت بنيه علمي و آموزشي خود خواهد بود.


دکترعليخاني ادامه داد: جزييات آيين نامه جديد تسهيلات آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر و همچنين تسهيلات پيش بيني شده در قانون برنامه پنجم براي اشتغال و تبديل وضعيت شغلي و استخدام هيات علمي و كاركنان شاهد و ايثارگر دانشگاه ها به زودي بر روي پايگاه اطلاع رساني اداره كل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر وزارت علوم قرار مي گيرد.

 

دکترعليخاني خاطر نشان كرد: براي تدفين شهداي گمنام در دانشگاه‌هاي كشور علاوه بر ساخت مقبره‌ها، ساخت پرديس شهداي گمنام نيز طراحي شده كه در حال حاضر 40 پرديس شهداي گمنام در دانشگاه‌ها ساخته شده است.


همچنين در پايان اين مراسم دانشجويان شاهد و ايثارگران دانشگا ه هاي سيستان و بلوچستان سوالات و نقطه نظرات  خود را با مشاور وزير علوم در امور ايثار گران در ميان گذاشتند و از جمعي از ايثارگران با اهداي لوح تقدير و هديه تجليل شد .

 

 

 

 

 
 

 
نام :

ايميل:
نظرات:

 
 
 
 

 


سند چشم انداز برنامه بيست ساله

قانون برنامه چهارم توسعه

برنامه پيشنهادی برای وزارت علوم، تحقيقات و فناوری

نظر شما راجع به کیفیت و جذابیت مطالب این شماره خبر نامه چیست؟ 

 

همه پيوندها

 

تمامي حقوق مادي و معنوي اين اثر متعلق به موسسه پژوهش و برنامه ريزي آموزش عالي مي باشد.