صفحه اصلي   | تماس با ما   | پذيرش مقاله

 

    معاون وزير علوم: اعضاي هيئت علمي دانشگاه هادر سال جهاد اقتصادي بايد در حل مسائل استراتزيک کشور بکوشند اخبار آموزش عالي
چهارشنبه 24/1/1390

معاون وزير علوم و رئيس سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران در سومين سفر استاني هيات دولت به كرمانشاه در نشستي با اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي اين استان اسلامي كردن دانشگاه ها را از سياست هاي اصلي وزارت علوم برشمرد و از اعضاي هيات علمي خواست تا در افزايش باورهاي ديني و تهذيب معنوي دانشجويان بيش از پيش بكوشند.


به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، دکتر طائب در بخش ديگري از سخنان خود به سرعت عمل در انجام امور پژوهشي در دانشگاه ها و مراکز پژوهشي اشاره کرد و گفت : در شرايط كنوني، آموزش دانشگاهي بايد در خدمت پژوهش باشد و پژوهش نيزطبق فرمايشات مقام معظم رهبري بايد در خدمت ايجاد ثروت ملي به كار گرفته شود.


وي افزود :در گذشته مشكل دانشگاه هاي ما كمبود مقالات علمي بود كه اين نياز تاحدود زيادي برطرف شده و نياز فعلي، تلاش براي حل مسائل استراتژيك كشور است و اعضاي هيئت علمي بايد در اين راستا بخصوص در سال جهاد اقتصادي بيش از پيش کوشا باشند.


معاون وزير علوم همچنين طرح برخي مباحث در خصوص كيفيت تحصيلي دانشجويان كشور را نادرست خواند و خاطرنشان كرد: بعضا در دانشگاه ها عنوان مي شود كه دانشجويان كشور، كيفي نيستند و اين درحاليست كه همين دانشجويان وقتي براي ادامه تحصيل به خارج از کشور مي روند با وجود مشكلاتي همچون مسلط نبودن به زبان هاي خارجي، در اين محيط ها مي درخشند و موفقيت هاي زيادي به دست مي آورند، بنابراين ما دانشگاهيان بايد علاقه مندي لازم را در دانشجويان ايجادکنيم.


رئيس سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران با بيان اينکه اثربخشي  هر عضو هيات علمي دانشگاه به ميزان ارزش افزوده و ثروت ملي ايجاد شده و حل مشكلات كشور توسط وي است ، از اعضاي هيات علمي درخواست نمود به دليل تاثيرگذاري بسياري كه بر روي دانشجويان دارند در رفتار و گفتار خود در كلاس هاي درس دانشگاه دقت بيشتري داشته باشند و اميدوارانه تر با دانشجويان برخورد كنند.


دکتر طائب در پاسخ به سوال يكي از مسوولان دانشگاه آزاد اسلامي كرمانشاه در خصوص بودجه پژوهشي دانشگاه ها گفت: دانشگاه آزاد، پنج درصد بودجه خود را به بخش پژوهش اختصاص داده اما در بسياري از واحدها اين بودجه ها صرف فعاليت هاي غير پژوهشي مي شود كه همين امر،موجب شده به بخش پژوهش بودجه کمتري اختصاص يابد.


همچنين در اين نشست تعدادي از مسوولان و اعضاي هيات علمي مراكز آموزش عالي استان كرمانشاه مسائل و ديد گاه هاي خود را در زمينه هاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و رفاهي با معاون وزير علوم در ميان گذاشتند

 

 
 

 
نام :

ايميل:
نظرات:

 
 
 
 

 


سند چشم انداز برنامه بيست ساله

قانون برنامه چهارم توسعه

برنامه پيشنهادی برای وزارت علوم، تحقيقات و فناوری

نظر شما راجع به کیفیت و جذابیت مطالب این شماره خبر نامه چیست؟ 

 

همه پيوندها

 

تمامي حقوق مادي و معنوي اين اثر متعلق به موسسه پژوهش و برنامه ريزي آموزش عالي مي باشد.