صفحه اصلي   | تماس با ما   | پذيرش مقاله

 

    معاون دانشجويي وزارت علوم خبرداد: اختصاص 250ميليارد تومان وام شهريه دانشجويي درسال89 اخبار آموزش عالي
چهارشنبه 8/2/1389

دکتر محمود ملاباشي، معاون دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در مصاحبه مطبوعاتي اعلام کر د: از 120 ميليارد توماني که به وام شهريه اختصاص يافته بود به دليل محدوديت منابع مالي تنها 85 ميليارد تومان تخصيص يافت اما امسال اين ميزان در مصوبه مجلس به 250 ميليارد تومان رسيده است که رئيس جمهور نيز دستور تخصيص 100 درصدي آن را صادر کرده است.

 

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دکتر ملاباشي در نشست مطبوعاتي و با حضور مديران حوزه دانشجويي با اشاره به برنامه هاي ارائه شده مربوط به مباحث دانشجويي وزير علوم به مجلس شوراي اسلام تصريح کرد:  شناخت نخبگان در زمينه هاي علوم انساني، فني و تجربي، اعطاي بورس تحصيلي جهت تربيت نيروي متخصص، اعزام دويست نفر از دانشجويان به خارج از کشور در سال 89، تعيين مرکز آماري براي کل دانش آموختگان داخل و  خارج از کشور قبل از مهر ماه واگذاري کميسيونهاي موارد خاص جهت رعايت رفاه  دانشجويان به مراکز استانها، تسهيلات رفاهي دانشجويان به موازت هدفمند کردن يارانه ها ازعمده ترين محورهاي معاونت دانشجويي است.

 

دکترملاباشي در مورد نقل وانتقال دانشجويي خاطرنشان کرد: آئين نامه انتقال،اولويت انتقال  دانشجويان دختر،انتقال ساده وسريع در دانشگاه هاي همطراز و معضل انتقال به دانشگاه هاي تهران بررسي مي شود.

 

وي افزود:آيين نامه هاي پذيرش وانتقال دانشجويان ايراني در خارج از کشورومهمان شدن دانشجويان غير ايراني در داخل کشوربازنگري و اصلاح شده است.


دکتر ملاباشي اظهار داشت:جشنواره دانش آموختگان غير ايراني و فرهنگ بين الملل در تير 89در دانشگاه هاي شهيد بهشتي يا بين الملل امام خميني(ره) قزوين برگزار مي شود.

 

معاون دانشجويي وزارت علوم در خصوص آئين نامه شوراي صنفي گفت: با توجه به گذشت ده سال از فعاليت شوراي صنفي مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، معاونت دانشجويي تصميم به آسيب شناسي آئين نامه گرفته و قبل از مهرماه نتايج اين طرح ابلاغ و اجرا مي شود.

 

وي همچنين با اشاره به تفکيک معاونت هاي فرهنگي و دانشجويي در برخي از دانشگاهها گفت با وجود اينکه وزارت علوم تعيين تعداد معاونين را جزء اختيارات دانشگاهها قرار  داده تابحال هشت دانشگاه در کشور معاونت فرهنگي و دانشجويي خود را جدا کرده اند و ما نيز منتظر نتايج بهره مند سازي دانشجويان از تسهيلات معاونتهاي  مذکور هستيم.

 

معاون دانشجويي وزارت علوم درخصوص وضعيت کميته انضباطي دانشگاه با اظهار اينکه وجود قواي انتظامي در کشور به ويژه در دانشگاه ها امري ضروري است گفت: کميته انضباطي دردانشگاه يک ارزش جهت ايجاد نظم است و آئين نامه انضباطي دانشجويان مربوط به حالا نيست بلکه از سالها قبل در شوراي عالي انقلاب فرهنگي جهت رفاه و آسايش دانشجويان در راستاي انجام وظايف علمي و پژوهشي تصويب شده است.

 

 

 
 

 
نام :

ايميل:
نظرات:

 
 
 
 

 


سند چشم انداز برنامه بيست ساله

قانون برنامه چهارم توسعه

برنامه پيشنهادی برای وزارت علوم، تحقيقات و فناوری

نظر شما راجع به کیفیت و جذابیت مطالب این شماره خبر نامه چیست؟ 

 

همه پيوندها

 

تمامي حقوق مادي و معنوي اين اثر متعلق به موسسه پژوهش و برنامه ريزي آموزش عالي مي باشد.