صفحه اصلي   | تماس با ما   | پذيرش مقاله

 

    رئيس سازمان سنجش:جايابي فني حرفه‌ايها در دانشگاههاي وزارت علوم اخبار آموزش عالي
چهارشنبه 8/2/1389

 رئيس سازمان سنجش از مشخص شدن تکليف داوطلبان و دانشجويان فني و حرفه اي آموزش و پرورش طي جلسه روز سه شنبه وزراي آموزش و پرورش و علوم خبر داد و گفت: براي اين افراد در دانشگاههاي وزارت علوم ظرفيت در نظر گرفته شد.


محمد حسين سرورالدين با اشاره به تعيين تکليف داوطلبان و دانشجويان آموزشکده هاي فني و حرفه اي گفت: امروز سه شنبه در جلسه اي که با حضور وزير علوم، آموزش و پروش، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان سنجش برگزار شد به اتفاق آرا مقرر شد که در آينده نزديک سازمان سنجش تاريخ ثبت نام و آزمون داوطلبان فني حرفه اي براي ورود به آموزش عالي را اعلام کند.


وي با بيان اينکه در اين جلسه تصميم گرفتيم براي اين داوطلبان مطابق سال گذشته ظرفيت در نظر گرفته شود گفت: تنها تفاوت اين دوره از پذيرش داوطلبان آموزشکده هاي فني و حرفه اي در محل تحصيل آنها است. محل ادامه تحصيل آنها در آموزش عالي به جاي آموزشکده هاي فني و حرفه اي، دانشگاهها و مراکز آموزش عالي دولتي، پيام نور، غيرانتفاعي و دانشگاه آزاد خواهد شد.


رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پيامي که وزراي علوم و آموزش و پرورش در اين جلسه داشتند اين بود که جاي نگراني براي اين افراد وجود ندارد.


وي افزود: پيش از اين تنها تعدادي از واحدهاي دانشگاه آزاد و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي مجوز پذيرش اين دانشجويان را داشتند اما اکنون به ساير واحدها نيز مجوز داده شد.


دکتر سرورالدين اضافه کرد: ضمن اينکه دانشگاه پيام نور و ساير دانشگاهها و مراکز آموزش عالي مي توانند براي ورود فني و حرفه اي ها ظرفيت ايجاد کنند.


وي اظهار داشت: همچنين دانشجويان کارداني فني و حرفه اي نيز براي ادامه تحصيل در کارشناسي مي توانند در آزمون کارداني به کارشناسي شرکت کنند و در دانشگاههاي وزارت علوم پذيرش شوند.

 

 
 

 
نام :

ايميل:
نظرات:

 
 
 
 

 


سند چشم انداز برنامه بيست ساله

قانون برنامه چهارم توسعه

برنامه پيشنهادی برای وزارت علوم، تحقيقات و فناوری

نظر شما راجع به کیفیت و جذابیت مطالب این شماره خبر نامه چیست؟ 

 

همه پيوندها

 

تمامي حقوق مادي و معنوي اين اثر متعلق به موسسه پژوهش و برنامه ريزي آموزش عالي مي باشد.